Cibulková prehrala iba s 15-ročnou Američankou v úvodnom kole US Open

27.08.2014 Celý región

New York 26. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Ako nasadená dvanástka nečakane prehrala s iba 15-ročnou Američankou Catharine Bellisovou v troch setoch 1:6, 6:4, 4:6. V rozhodujúcom dejstve nevyužila proti juniorskej svetovej dvojke a najmladšej hráčke pavúka ženskej dvojhry náskok 3:1. Aj vlani sa Cibulková lúčila s New Yorkom v úvodnom kole po prehre s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Cibulkovej nevyšiel začiatok zápasu, keď v úvodných dvoch gemoch nezískala ani fiftín. Bellisová v siedmom i deviatom geme súperku opäť brejkla a prvý set získala jasne vo svoj prospech. Na začiatku druhého dejstva sa Slovenka po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Bellisová síce v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, no koncovka patrila Cibulkovej. V treťom sete viedla slovenská jednotka 3:1, no mladá Američanka otočila na 4:3 a záver bol v jej réžii. Za stavu 5:4 premenila pri podaní súperky v poradí druhý mečbal.